Студенти кафедри економіки підприємства презентували свої бізнес-ідеї під час науково-практичного вебінару «Студентський стартап»

22 квітня в університеті відбувся науково-практичний вебінар «Студентський стартап», під час якого студенти кафедри економіки підприємства під керівництвом доктора економічних наук, професора Ірини Ящишиної та кандидата економічних наук Тетяни Боднарчук змогли презентувати свої бізнес-ідеї. Захід проведено в рамках проєкту «Підприємницький університет», який реалізується в університеті з вересня 2020 р. спільно з компанією YEP!, Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації та міжнародними партнерськими організаціями з США, Естонії, Ізраїлю. Нагадуємо, що суть проєкту полягає в інтеграції у навчальний процес дисципліни «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами», в межах якої студенти не залежно від спеціальності вчаться генерувати бізнес-ідеї та створювати власні бізнес-проєкти.

У ролі експертів на заході були представники чинного бізнесу, зокрема Марія Гаран, власниця українського бренду одягу «GARMARI», Микола Мельник, засновник ФГ «МЕЛЬНИК-АГРО», власник ІТ-компаній, благодійного фонду «Кам’янчанин», Ірина Ткач, співвласниця девелоперської компанії «Area Group» та випускниця економічного факультету тощо. У заході також взяли участь студенти і викладачі фізико-математичного факультету, зокрема Віталій Іванюк, завідувач, доцент кафедри інформатики, доктор технічних наук, доцент, Вадим Понеділок, старший викладач кафедри інформатики, кандидат технічних наук, які надавали консультації щодо технічного аспекту реалізації стартапів. Запрошеними гостями заходу були також студенти, викладачі та випускники природничо-економічного факультету.

Із вітальним словом на вебінарі виступила Ірина Ящишина, яка наголосила на актуальності створення бізнес-проєктів, з огляду на стрімкий розвиток технологій, і акцентувала, що саме університет дає можливість амбітній молоді побудувати майбутнє за власними правилами, зробити перші кроки у створенні стартапів і подальшій їх реалізації. Детальніше про проєкт «Підприємницький університет» розповіла Тетяна Боднарчук, кандидат економічних наук, старший викладач, зазначивши, що участь у проєкті дасть можливість здобувачам набути теоретичного та практичного досвіду, отримати менторську підтримку та сприяння у сфері стартапінгу.

Студенти кафедри економіки підприємства спеціальностей Економіка підприємства, Підприємництво і торгівля, Облік і оподаткування успішно презентували свої стартапи: Дар’я Беньковська, студентка групи Ep1–B17, «Онлайн-примірочка Скан.Я» — додаток, який би допоміг вирішити проблему онлайн-магазинів щодо повернення одягу, який не підійшов за розміром; Роман Мельник виступив із проєктом «Рестодрон», запропонувавши рестораторам альтернативу обслуги – дрони; Катерина Ковальчук, магістрантка 1 курсу спеціальності 071 Облік і оподаткування, презентувала навчальну онлайн-платформу фінансової грамотності «FinGram», яка допоможе змінити свою фінансову поведінку і стати розумним споживачем та розсудливим інвестором; Тетяна Янчишина запропонувала створити прилад для терморегуляції напоїв, зауваживши, що це стане справжнім відкриттям для рестораторів, власників кав’ярень і навіть молодих батьків.

Експерти надали консультації щодо можливості реалізації студентських стартапів. Активними учасниками обговорення були Микола Мельник, який давав влучні поради щодо виробництва і продажу запропонованих товарів і послуг, Марія Гаран поділилася власним досвідом щодо організації онлайн-торгівлі, Віталій Іванюк та Вадим Понеділок прокоментували технічні моменти реалізації студентських ідей.

Участь у вебінарі стала чудовою нагодою поділитися думками, набути практичного досвіду та отримати цінні поради від провідних стейкхолдерів міста.

Загалом, вебінар пройшов на високому рівні, у дружній та невимушеній атмосфері. Бажаємо студентам-стартаперам успіхів у розвитку їхніх бізнес-ідей, а викладачам, які залучені до реалізації проєкту в межах університету, креативних та ініціативних студентів!