Практичне заняття із навчальної дисципліни Організація та управління підприємницькою діяльністю в Кам’янець-Подільській об’єднаній податковій інспекції

02 жовтня 2018 року магістранти другого року навчання спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (навчальна програма Підприємництво і торгівля) прийняли участь у науково-практичному семінарі «Електронний формат взаємодії суб’єктів підприємницької діяльності з органами ДФС України». Із курсу «Організація та управління підприємницької діяльності» студенти знали, що реєстрація бізнесу (ФОП або юридичної особи) згідно Законодавства України може відбуватися в електронному форматі, але для цього потрібен електронний цифровий підпис.

Наявність ЕЦП забезпечує правовий статус учаснику електронний економічних відносин, доступ та отримання послуг від держави через мережу Інтернет. Сьогодні українцям вже доступно понад 50 електронних послуг.  Повний перелік доступних електронних послуг можна знайти на Урядовому порталі у розділі «Послуги»  (https://www.kmu.gov.ua/ua/services). Головний державний податковий інспектор  сектору комунікацій Світлана Масловська розкрила прикладні аспекти роботи податкових органів – електронні сервіси для ФОП, які реалізовані через офіційний веб-порталі ДФС: електронний кабінет, дізнайся більше про свого бізнес-партнера, єдине вікно подання електронної звітності та ін.

Студенти не тільки мали можливість почути цікавий матеріал щодо електронної взаємодії держави та бізнесу в умовах формування цифрової економіки, а й практично отримали ЕЦП, зокрема магістри першого та другого року навчання спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (навчальна програма Підприємництво і торгівля) Ляшук Альона, Безносюк Ростислав, Сальва Ірина, Бойчук Юлія, Мелешинська Влада, Усс Володимир та Тарасюк Дарина та д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки підприємства І.В. Ящишина.

Такі науково-практичні семінари мають велике значення для закріплення знань, формування умінь та фахових компетенцій в умовах постійних економічних змін.