Інформаційно-практична конференція «Всеукраїнська електронна платформа UP.ME – нова система взаємодії між державою, бізнесом і суспільством»

2 березня 2017 р. у Хмельницькому за сприянням обласної державної адміністрації, а також Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України відбулася презентація Всеукраїнської електронної платформи UP.me – інноваційної системи взаємодії учасників інформаційного суспільства: держави, бізнесу і громадян. У роботі конференції приняли участь науковці, представники бізнесу та органів влади.

Про важливість данного заходу для регіонів, перспектив і корисності е-площадки для розвитку малого і середнього бізнесу Хмельниччини розповів перший заступник голови ОДА Олег Гуменний. За словами В’ячеслава Биковця, генерального директора Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України: «…Всеукраїнська е-платформа реалізовує масштабні загальнонаціональні завдання щодо переходу країни до «цифрової» економіки з метою створення он-лайн середовища для е-взаємодії учасників інформаційного суспільства.

Сергій Луцюк, керівник проекту «Всеукраїнська онлайн-платформа UP.me», ознайомив присутніх з основними світовими тенденціями розвитку цифрових технологій, розкрив роль і місце єдиних загальнонаціональних е-платформ. Про важливість науки, ролі наукових закладів у формуванні Всеукраїнської електронної платформи відзначив В’ячеслав Ляшенко, д.е.н. Інститут економіки промисловості НАН України.

В роботі конференції прийняли участь представники економічного факультету КПНУ імені Івана Огієнка: завідувач кафедрою економіки підприємства, д.е.н., профессор Ірина Ящишина та к.е.н., доцент Людмила Матвейчук.

Після цікавої та плідної дискусії щодо проблем формування е-середовища для функціонування бізнесу, розвитку освіти, соціально-економічного зростання регіону в умовах створення глобальної інформаційної економіки було обговорено основні положення договору про співпрацю кафедри економіки підприємства та ТОВ Всеукраїнська електронна платформа UP.me. Укладення угоди дасть можливість студентам та викладачам економічного факультету долучитись до наукових, дослідницьких і практичних аспектів запровадження єдиного всеукраїнського е-середовища для освіти, бізнесу і держави.

Довідково: Довгострокова стратегія розвитку Всеукраїнської електронної платформи UP.me передбачає повний перехід усіх сфер життя в цифровий формат протягом, як мінімум, 9-10 років, при сприятливій зовнішній і внутрішній економічній кон’юнктурі. Що передбачає, в тому числі, підтримку державних і громадських інститутів.

У грудні 2016 року завершено перший етап створення Всеукраїнської електронної платформи UP.me, як результат спільної роботи Групи компаній UP.me і залучених партнерів і експертів. Створена платформа і розроблені модулі для її наповнення. На платформу заведені сотні підприємств, тисячі послуг і товарів в режимі тестування і відпрацювання технологій наповнення платформи. Другий етап проекту передбачає заведення на платформу державних установ, громадських та профспілкових організацій, наукових установ, освітніх закладів, медичних установ, закладів культури і мистецтва, а також підприємств з усіх регіонів країни. А також відпрацювання технологій взаємодії всіх учасників платформи (за матеріалами сайту http://ua.up.me/).

Posted in 2016-2017 н.р.